טופס 4 ותעודת גמר למתחילים

אחרי השקעה רבה של זמן וכסף סיימתם סוף סוף לבנות את ביתכם החדש, בין אם זה בניין מגורים או בית פרטי. כעת, על הבית לקבל אישור סופי שהוא אכן ראוי ובטוח לאכלוס בני אדם ושניתן לחבר אליו תשתיות חשמל, מים וטלפוניה. אישור זה נקרא טופס 4 או בשמו הנוסף – טופס אישור אכלוס וחיבור לתשתיות.

ממה מורכב טופס 4? טופס 4 הוא למעשה מאגר של מספר אישורים, ממספר גורמים שונים, שעלינו לקבל, לצורך השלמת אישורו הסופי של טופס 4. בין הגורמים ישנם: הג"א, כיבוי אש, תאגיד המים, איכות הסביבה, פיתוח וגינון ועוד.

מתי צריך אישור טופס 4? המקרים בהם נצטרך אישור לטופס 4 הם במקרה ונבנה בית\בניין חדש\תמ"א 38 או במקרים בהם נעשתה החלפה של תשתיות החשמל, המים והטלפוניה. רק במקרים הללו צריך אישור חדש לאכלוס הבית וחיבורו לתשתיות החדשות.

חשוב שניהול ההליך לקבלת טופס 4 יילקח בחשבון כבר בשלב התכנון ויתבצע במהלך הבניה ולא רק בסיומה וזאת על מנת שנוכל לזהות כשלים ותיקונים שיש לבצע מבעוד מועד ולא רק לאחר שהכל בוצע בשטח – בכך נחסוך המון זמן וכסף (לדוגמא: קרינה מייננת, דרגות חשיפת בטון, איכות הסביבה, ניקוז ועוד).

ש.ז.ר ניהול והנדסה – מתמחים בניהול ותכנון נכון של טופס 4 ע"י לקיחת חשבון של כל המרכיבים. עם קבלת טופס 4, ניתן יהיה לאכלס דיירים במבנה, אך עבדתינו לא הסתיימה. כעת יש צורך בקבלת תעודת גמר למבנה.

מה היא תעודת גמר? תעודת גמר היא התעודה הסופית , הניתנת לבעל ההיתר, המאשרת כי עבודות הבניה הסתיימו באופן רשמי והמבנה מאושר מבחינת הוועדה המקומית.

תוך שנה ממתן טופס 4, על בעל ההיתר להגיש בקשה לתעודת גמר לבניין.

מהנדס הוועדה יבדוק אם:

  • העבודה נעשתה והושלמה בהתאם להיתר
  • קוימו הוראות תקנות התכנון והבנייה (בקשה להיתר, תנאיו ואגרות), התש"ל-1970
  • קוימו כל תנאי ההיתר ושהמבקש סיים את כל התחייבויותיו כלפי הוועדה המקומית במסגרת היתר הבניה.

לאחר שתנאים אלה יתקיימו, ימסור מהנדס הוועדה לבעל ההיתר תעודת גמר לבניין חתומה, כפי שמופיעה בטופס 5 בתקנות התכנון והבנייה (בקשה להיתר, תנאיו ואגרות), התש"ל-1970.

קבלת טופס 4 הוא הליך לא פשוט שמצריך המון ידע, ניסיון ובעיקר הכירות מול הגורמים הרלוונטיים והבירוקרטיה הכרוכה בתהליך.

ש.ז.ר ניהול והנדסה מתמחה בניהול ותכנון עבודות טופס 4 – ידע וניסיון של עשרות שנים ומאות עבודות שצברנו מעידות על כך. ההיכרות שלנו עם כלל הרשויות והגורמים המעורבים, ניסיון העבודה מולם והבנת הצרכים שלהם לצורך השלמת הטיפול ללא הפתעות ומכשולים מקלה עלינו לספק לכם תוצאות מהירות מהצפוי. אל תבזבזו זמן יקר וכסף רב, פשוט תפנו למומחים. ש.ז.ר ניהול והנדסה- מחויבים להצלחה!

אהבתם? שתפו:

מאמרים נוספים במגזין:

Call Now Button
× התכתבו איתנו בוואצאפ!