ניהול ופיקוח – שקט, חסכון, בטחון

בימינו לבנות בית בישראל זו היא הוצאה מאוד גדולה, לרובנו זאת ההשקעה הגדולה ביותר שנעשה בחיינו. כמו בכל דבר בחיים, ובטח במשהו כל כך גדול כמו בניית בית שישמש אותך ואת משפחתך למשך חייך, אנחנו רוצים לדעת שביתנו נבנה על הצד הטוב ביותר וללא טעויות.

בישראל של השנים האחרונות יש אלפי תביעות בשנה על ליקויי בניה, ברוב המוחלט של המקרים זה קורה משום שלא הייתה בקרה ופיקוח נוספים מעבר לביקורת של הקבלן המבצע עצמו.

איך נמנע את זה? לא להסתמך על הידע שלכם בתחום, אלא פשוט לבחור מבעוד מועד מנהל פרויקטים מוכח שאתם רוצים שינהל לכם את הפרויקט מתחילתו ועד סופו.

מה זה בכלל מנהל פרויקט בניה? מנהל פרויקט הוא איש מקצוע שמכיר את נהלי הבניה, התקנות השונות, אנשי מקצוע נוספים כמו קבלנים, יועצים, פועלים וזאת כדי ליצור מערכת אחת גדולה שבסופו של דבר תבנה את ביתכם החדש על הצד הטוב ביותר.

למנהל הפרויקט יש דבר אחד שעומד בראש סדר העדיפויות שלו וזה אתם-הלקוחות, הוא צריך לדאוג לאינטרסים שלכם בלבד, להיות לויאלי לכם ולרצונות שלכם.

בתהליך הבניה יש כל כך הרבה אנשי מקצוע מעורבים, כל אחד מהם מנסה להרוויח\לחסוך איפה שאשפר ותפקידו של מנהל הפרויקט לדאוג שזה לא יהיה על הגב שלכם.

תפקידו בפעול של מנהל הפרויקט הוא לדאוג לכל ניהול המערכת. החל מבחירת הקבלן המבצע לכל שלב בבניה, קבלת הצעות מחיר ובחירת ההצעה המשתלמת ביותר, דאגה לאיכות החומרים על פי הסטנדרט אותו יחליט יחד עם בעל הבית, עזרה בניתוח תקציבי של הפרויקט, עזרה בניתוח זמנים של הפרויקט ואולי הדבר הכי חשוב, יאפשר לכם- הלקוח- להיות מעורבים בדברים החשובים באמת ולא בכל דבר קטן ובכך להבטיח לכם שקט נפשי ונחת.

מתי להעסיק מנהל פרויקט לבניה שלכם? כדי שהפרויקט שלכם יתנהל בצורה נכונה כבר מההתחלה חשוב לבחור במנהל פרויקט עוד בשלב התכנון.

כפי שכבר ציינו, מנהל פרויקט יעזור לכם בבחירת הקבלן המבצע, יועצים, בעלי מקצוע נוספים שצריך, המצאת חוזים מול אותם גורמים, יתמקח עבורכם על מחירים ויבנה לוח זמנים כדי לנסות לשקף עד כמה שניתן את המציאות.

מעבר לזה מנהל פרויקט גם דואג שהכל מתבצע לפי חוקי הבניה, התקנים והנהלים השונים ושכל דבר מיושם באישור בלבד. כמובן שעם תחילת הבניה, על מנהל הפרויקט יהיה לדאוג לתיאום בין כל הגורמים המבצעים, יפקח על איכות וטיב הבניה, שימוש בחומרים שנקבעו בחוזה ובאיכות שנדרש הקבלן לספק, ילחץ את הגורמים המבצעים לעמוד בזמנים שנקבעו מראש ושלא יהיו טעויות בשטח שיגרמו לסטייה מהתקציב המתוכנן, ידאג לחשבוניות שיש להעביר ועוד.

למעשה, המטרה היא להוריד מכם את כל ההתעסקות בשלבי הביניים, אתם צריכים רק לאשר את עבודתו של המנהל ולא יותר מכך.

לשלם גם למנהל פרויקט? אז נכון, יש הוצאה נוספת שאותה אנחנו צריכים לקחת בחשבון והיא ההוצאה על מנהל פרויקט. האם זה מייקר לנו את עלות הבניה בסופו של דבר? ממש לא! מחקרים מראים שברוב המוחלט של המקרים, כשמנהל הפרויקט עושה את עבודתו נאמנה, מחיר עלות הבניה יהיה זול יותר. הידע והפיקוח של מנהל הפרויקט מונע מכם לעשות טעויות בשטח ואז לתקנם, מסייע להתמקח על מחירים עד לקבלת מחיר הוגן ואף מסייע בעמידה בתקציב וזמן.

מנהל הפרויקט ילווה אתכם ואת העבודה עד לסיום בנית הבית, אנחנו בש.ז.ר ניהול והנדסה מתחייבים לספק לכם ליווי, ניהול ופיקוח פרויקטים על הצד הטוב ביותר- שקיפות מלאה מול הלקוח, לויאליות, מקצועיות וכמובן ידע וניסיון של שנים בתחום, שירות מלא משלב התכנון ועד קבלת תעודת גמר למבנה. הכל בשביל השקט הנפשי שלך.

אהבתם? שתפו:

מאמרים נוספים במגזין:

Call Now Button
× התכתבו איתנו בוואצאפ!